ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

BAŞHEKİM – DEKAN YARDIMCISI

/BAŞHEKİM – DEKAN YARDIMCISI
BAŞHEKİM – DEKAN YARDIMCISI 2017-10-20T11:17:22+03:00

ÖZGEÇMIŞ

1968 Yılında Trabzon’da doğdu. 1985 Yılında Trabzon Lisesi’nden, 1990 Yılında da Ankara üniversitesi Diş Hekimliğı Fakültesinden mezun oldu.

1997 Yılında ‘Farklı Tekniklerle Hazırlanmış Porselen Lamınate Veneer Kronların ve Yapıştırma Sistemlerinin Fiziksel Olarak Değerlendirilmesi’ konulu doktora tezi ıle Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından Diş hekimliği doktoru ünvanını aldı.

1997 – 1998 Tarihleri arasında GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı.

Bir süre T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde uzman dişhekımı olarak görev yapan Kılıçarslan’ın. Ankara Dişhekimlerı Odası sosyal etkinlikler komisyonu üyeliği, Türk Dişhekımlerı Birliği Dergisi yayın kurulu üyeliği, T.C. Maliye ve Gümrük Bakanlığı Ankara ili defterdarlığı 3 nolu takdir komisyonu üyeliği. TDB Tanı-Tedavi Protokoller] ve Kodlama Sistemleri Komisyonu Üyeliği, T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü Tıpta ve Dişhekimlığinde Uzmanlık Eğitimi Standart. Müfredat ve Rotasyon Komisyonu üyeliği gibi 15’ın üzerinde kurum dişi komisyon üyelikleri de mevcuttur.

Kendisinin mesleki alanda ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çok sayıda tebliğ. posterı ve basılmış yayını ile Sağlık Bakanlığı onaylı iki adet ders kitabı ve bir adet çeviri kitabı mevcuttur.

2006 Yılında doçentlık ve 2013 yılında da profesörlük unvanını aldı.

2011 — 2013 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Universitesı Dış Hekimliği Fakültesinde Dekan Yardımcılığı, Klinik Bilimler Bölüm Başkanlığı ve Protetık Diş Tedavisi Anabilim Dalı başkanlığı görevlerini yürüttü.

Türk Dişhekımlerı Birliği -Ankara Dışhekımleri Odası (TDB —ADO), Türk Prosthodonti ve Implantoloji Derneği (TPID), European Prosthodontıc Association (EPA) ve  International Association for Dental Research (IADR) üyeliği olan Kılıçarslan: evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.